Wynajęcie sprzętu budowlanego jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz. Jeszcze kilka lat temu, aby wykonać jakąś prostą czynność budowlaną niekiedy trzeba było kupować konkretny sprzęt. Ale czy aby wykopać dół od razu musze kupować koparkę? Czy aby przeprowadzić jakiś remont czy dostarczyć towar na określoną wysokość muszę inwestować w podnośnik? Tak, ale tylko gdy mam zamiar go jedynie wynająć.

Od dźwigu poprzez wózek widłowy i podnośnik – bogata oferta rynku wynajmu maszyn

Oczywiście dziś nie trzeba od razu kupować maszyny, aby wykonać czasami nawet prostą robotę budowlaną. Oferty firm trudniących się wynajmem maszyn są bardzo bogate. Szczególnie obfity jest rynek wynajmu wózków widłowych i podnośników.

Wózki widłowe to sprzęt, który kojarzy nam się z pracą na halach lub w hurtowniach wielkopowierzchniowych. Jednak tego typu sprzęt świetnie sprawdza się także w innych warunkach. Obecnie wózek widłowy dla klienta indywidualnego jest bardzo często wynajmowany, gdy przeprowadza on remont jakiegoś konkretnego obiektu czy zwyczajnie w świecie coś buduje.

Wózki widłowe pracują na budowach, jako ‘pomocnicy’ przy transporcie sprzętu. Niezwykle powszechne jest wynajmowanie wózków widłowych podczas budowy domu czy obiektu wielkopowierzchniowego. Tego typu sprzęt pracuje do pewnego momentu przeprowadzanych prac. Dlatego bardzo wygodne jest wynajęcie go na określony czas robót. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także daje możliwość precyzyjniejszego rozplanowania wszelkiego typu prac budowlanych.

Wynajmij podnośnik na konkretny etap swojej pracypodesty ruchome

Podnośniki to maszyny stosunkowo drogie, choć bardzo praktyczne. Jednak nie zawsze sprawdzają się dla klientów prywatnych. Dlatego jeśli mamy wykonać jakąś konkretną pracę na wysokości, warto zaznajomić się z ofertą wynajmu takiego podnośnika.

Tego typu sprzęt sprawdza się nie tylko, jako maszyna do pracy na wysokościach. Dzięki wynajętemu podnośnikowi, możemy dostarczyć materiał na konkretne piętro prac. Wynajęty podnośnik niejednokrotnie służy jako winda, która obsługuje towar lub ludzi. Jest to maszyna niezwykle sprawnie pracująca w bardzo różnych warunkach, dlatego osób zainteresowanych jej wynajmem mamy coraz więcej.

Na wynajęty wózek widłowy czy podnośnik, także są potrzebne uprawnienia UTB

Aby moc w ogóle pracować na podestach ruchomych czy wózkach widłowych nawet wynajmowanych, należy posiadać uprawnienia UTB (Urządzenia Transportu Bliskiego). Zgodna na prowadzenie maszyny typu: wózek widłowy, podest ruchomy, dźwig małotowarowy czy układnica magazynowa wydawana jest po zdaniu kursu. Duża część osób jest nieświadoma tego przepisu, dlatego wynajmuje podest lub wózek i pracuje na nim bez uprawnień. To oczywiście zabronione i może się skończyć nałożeniem na osobę odpowiedzialną wysokiej grzywny. Aby tego uniknąć warto zaznajomić się z przepisami dotyczącymi szkoleń i zakresu możliwości pracy na wózku widłowym czy podeście ruchomym.