Przeglądając oferty licznych firm produkujących wózki widłowe można nabawić się mętliku w głowie, z powodu różnorodności modeli, typów i rodzajów wózków. Do tego jeszcze dochodzi dylemat czy zdecydować się na wariant zakupu nowej maszyny czy też poszukać lepszej jakościowo ale jednak tańszej w zakupie używanej. Przejrzyj więc oferty typu wózki widłowe nowe i używane i zastanów się, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Wiodący producenci wózków widłowych to :

  • Linde
  • Nissan
  • Toyota
  • Stihl
  • Jungheinrich

Ja opiszę wam jednakże dzisiaj dwie z nich, które uważam za warte szczególnego polecenia.

Nissan

zakup wózka widłowego NissanProducent ten jest obecny na rynku już ponad 50 lat. Oferuje bardzo dobre jakościowo maszyny, które cechuje duża wytrzymałość i solidność materiałów, wykorzystanych do ich produkcji. Jest to firma, która słynie z dużej innowacyjności. Kładzie na nią szczególny nacisk, co powoduje, iż wózki widłowe tej firmy są często naśladowane przez konkurencję. W swojej ofercie posiada wózki z silnikami spalinowymi, których udźwig mieści się w granicach od 1,5 do 8 ton. Produkuje również wózki elektryczne z udźwigiem 1,25 do 3 ton. W swojej ofercie posiada szereg typów i modeli, z których można dopasować coś, co najpełniej będzie odpowiadało potrzebom klienta. Jest to marka bardzo wysoko oceniana przez klientów.

Linde

Ta firma działa w branży od niemal 100 lat i szczyci się bardzo wysoką jakością produkowanych maszyn. Ona również posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór modeli i typów wózków widłowych. Produkuje maszyny o napędzie spalinowym i elektrycznym oraz zapewnia bardzo duży wybór opcji wyposażenia – od typu kabiny rozpoczynając a na rodzaju ogumienia kończąc. Firma szczyci się także profesjonalnym serwisem, którym objęte są jej produkty. Klienci korzystający z tych wózków widłowych, bezpieczeństwo i komfort pracy na nich oceniają bardzo wysoko.

Wózki widłowe nowe i używane

Niezależnie od tego, na jakiego producenta się zdecydujemy, stajemy przed jeszcze jednym wyborem. Czy kupić wózek nowy czy tez zdecydować się na używany. Tutaj znaczące może być to, ile chcemy wydać na zakup oraz czy jesteśmy w stanie podjąć ryzyko nabycia sprzętu używanego. Opisane przeze mnie marki wózków są na tyle solidne i trwałe, że nawet zakup ich używanych maszyn jest stosunkowo bezpieczny – pod warunkiem, że były one użytkowane zgodnie z przeznaczeniem (nie były przeciążane, prawidłowo je serwisowano i dbano o regularną wymianę zużywających się elementów). Aby nie narażać się na niepotrzebne koszty drogiej eksploatacji danego modelu (niezależnie czy nowy czy używany) warto odwiedzić kilka portali branżowych, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi opiniami na temat posiadanych czy wypróbowanych wózków. Jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem, to sugerowałbym zakup wózka używanego, jednakże topowej marki, gdyż ich bezawaryjność nie będzie nam generowała dodatkowych kosztów. Przy kupnie nowego wózka warto zwrócić uwagę na gwarancję – zarówno w zakresie jej okresu jak i obszaru awarii, które obejmuje.